Een nieuwe plaag: de boktor

We geloofden het niet, maar na de Bonte Knaagkever in 2001 in de Oosterkerk, is nu de Boktor een nieuwe plaaggeest. En die is ook die dol op eikenhout….

Bij de aanpak van de verduurzaming van de kerk is de boktor aangetroffen in de kap. En hij heeft al desastreus werk verricht.

Bestrijding van deze ‘minkukel’ is absoluut noodzakelijk; niet alleen op de aangetroffen plek, maar langs de gehele kapconstructie. Ook de schade aan de balken zal moeten worden gerestaureerd.

Bestrijding van de boktor en en restauratie van de kap vergen tijd en wederom een financiële inspanning voor het behoud van de Oosterkerk.


  • Van de voorzitter: lintjesregen 2025

    Van de voorzitter: lintjesregen 2025

    Vrijdag 25 april was het weer de nationale lintjesregen in Nederland. Ruim 3400 mensen, die…Lees verder

  • Zomeropenstellingen 2025

    Zomeropenstellingen 2025

    Ook in 2025 is de Oosterkerk in de zomer weer regelmatig open voor bezichtiging….Lees verder

  • NL Doet in de Oosterkerk

    NL Doet in de Oosterkerk

    Vrijdag 14 maart hebben zeven leerlingen van Tabor College Oscar Romero hun steentje bijgedragen…Lees verder